חשוב לדעת כי לאחר הכנסת הבלון לקיבה, יתכן ותאלץ להיעדר כ- 7-5 ימים מהעבודה. אסור לנהוג לאחר ההשתלה. ניתן לחזור לנהיגה 42 שעות לאחר ההשתלה במידה ואין תופעות לואי (בחילות, הקאות, סחרחורות).

הפעולה מבוצעת במכון גסטרו פרטי - למכון יש אישור משרד הבריאות.

צפו בסרטון לתהליך בלון ספאץ

 

שאלות ותשובות

 למי מתאים לעבור את הטיפול?

לסובלים מעודף משקל גבוה, BMI שהוא לפחות 92 ומעלה, לאנשים שאינם עומדים בדרישות לניתוחים הבריאטרים, לסובלים מעודף משקל שאינם מעוניינים בניתוח בריאטרי, לא ניתן לטפל באנשים שכבר עברו ניתוח לקיצור קיבה.

 

• כיצד פועל בלון ספאץ?
הבלון מוכנס לקיבה דרך הפה בטשטוש וללא ניתוח. הליך זה נעשה במכון גאסטרו בראשותו של ד"ר ג'פרי ברוקס – גסטרולוג מומחה. לאחר הכנסת הבלון לקיבה מתחילה השפעתו. לא עוד מ"מחר דיאטה"  – התהליך לשיפור מצבך מתחיל ממש משלב זה.
• כיצד משפיע הבלון על הקיבה? 
הכנסת הבלון מקטינה את הקיבה באופן מלאכותי, ותחושת השובע תגיע מהר יותר מהרגיל. הבלון תופס שליש מנפח הקיבה ולוחץ על רצפטורי השובע בקיבה הגורמים לתחושה מתמשכת של שובע. הבלון מאריך את שהות המזון בקיבה עד שהוא מגיע למעי הדק לריקון. כל אלה גורמים לתחושת מלאות ושובע וכתוצאה מכך המטופל אוכל פחות ויורד במשקל בצורה יעילה.
• מתי כדאי לי לעשות את הטיפול עם בלון ספאץ? 
המטרה בצמצום הקיבה היא לעזור לאנשים שמנים להרזות, על ידי יצירת תנאים המאפשרים להם שליטה בהתנהלות שלהם עם אוכל, כדי שבריאותם תשתפר. המטרה החשובה ביותר הינה לסייע להם להיכנס לתהליך של שינוי בהרגלי התזונה שיאפשר שיפור באיכות החיים לאורך זמן. הרצון העז לעשות שינוי מתחיל להתעורר בדרך כלל כאשר ההשמנה פוגעת בבריאות ומסכנת חיים. אז מתחילים ההרהורים על הקטנת נפח הקיבה. אבל כיום מיותר להגיע לניתוח בריאטרי מסוכן כדי לטפל בהשמנה, כי יש פתרון פשוט שיכול להועיל בשבילך לפני עליית מדרגה בטיפול.
• האם יש תופעות לוואי לאחר החדרת בלון הספאץ לקיבה? 
תופעות לוואי נורמליות לאחר השתלת בלון הן בחילות, סחרחורות, כאב בטן ולעיתים הקאות. לאחר ההשתלה תינתן תרופה המקלה משמעותית על תופעות הלוואי אשר יכולות להמשך עד כ 5-7 ימים לאחר ההשתלה. ישנו אחוז קטן מאוד של מטופלים להם יש אי-סבילות בשבועות הראשונים לאחר ההשתלה מה שגורר הוצאה של הבלון, הפסקת הטיפול והפסד כספי. 
• האם אזדקק לתמיכה כלשהי בתום הטיפול? 
בהליך זה כמו גם בניתוח קיצור קיבה יש לרכוש הרגלים חדשים והתוצאה האפקטיבית ביותר הן כאשר משלבים דיאטה נכונה, פעילות גופנית, ושינוי התנהגותי. במהלך שנה זו נלווה אותך לשינוי בו מתבצע תהליך הלמידה להרגלים חדשים שיסייעו בידיך לשמור על המשקל לאורך זמן גם לאחר הוצאת הבלון. אנו יודעים ומבינים כי תהליך השינוי איננו תהליך קל, ואנו מבטיחים שנעמוד לצידך ונלווה אותך לאורך כל הדרך עם ההצלחות ועם האתגרים. לרשותך עומד צוות שלם שיתמוך בכל שלבי התוכנית: דיאטנית ופסיכולוג, וכמובן הרופא המטפל – ד"ר ברוקס, שכן מדובר בתהליך שמטרתו שינוי בהרגלי התזונה, לצד ירידה הדרגתית במשקל.
• תוך כמה זמן אחוש בירידה במשקל? 
את הירידה במשקל ניתן יהיה לראות בעיקר ב 3-5 חודשים הראשונים לתהליך. לאחר מכן הירידה תהיה יותר מתונה, והמטרה תהיה שמירה על ההישגים תוך למידה ושינוי הרגלים. חשוב לציין, שקצב הירידה והצלחת התהליך מותנה רק בך. הבלון הינו כלי עזר שיסייע לך להקטין את קיבולת הקיבה ולחוש שובע מהר יותר, אבל את/ה זה ששולט במה את אוכל/ת. הקפדה על הוראות חשובה להצלחה.
• האם יש ליווי מקצועי של דיאטיקנית במהלך השנה? 
כן, לרשותך עומד צוות דיאטנים שיתמוך בך ושילווה אותך במהלך כל השנה. הדיאטנים ינחו אותך לגבי השינוי בהרגלי התזונה שעליך לעשות על מנת להצליח לרדת בצורה נכונה.
• מי אינו מתאים להחדרת בלון ספאץ?
ישנם מצבים בהם לא ניתן לטפל עם בלון קיבה. טיפול עם בלון קיבה אינו מתאים לאנשים בעלי בעיות אנטומיות של מערכת העיכול, בעיות כבד, חסימות מעיים, בקע סרעפתי גדול, אנשים שעברו ניתוח בקיבה או ניתוח בריאטרי כלשהו, מי שמטופל בתרופות נוגדות דלקת או קרישה, מדללי דם במינון גבוה, הפרעות קצב לב וכדומה, לנשים בהריון או מי שמתכננת הריון, אנשים המכורים לאלכוהול וסמים, או מי שאינו מוכן לשתף פעולה ולחזור למעקב חודשי.

הגיע הזמן לקחת שליטה על נפח הקיבה עם בלון הספאץ! לאבחון רפואי ובדיקת התאמה התקשרו *3320 השאירו פרטיכם:

 

  
  
  
  

סובל/ת מהשמנת יתר?

הבלון מושתל בקיבה על ידי מפתחו  ד"ר ג'פרי ברוקס - גסטרואנטרולוג, המומחה באנדוסקופיה בריאטרית, באמצעות גסטרוסקופ. יש לצום 6 שעות לפני ההשתלה. השתלת הבלון בקיבה נערכת בטשטוש כ-51 דקות בלבד – ללא צורך באשפוז. לאחר כשעה תשוחרר לביתך.

התהליך

הגיע הזמן לקחת שליטה על נפח הקיבה עם בלון הספאץ! לאבחון רפואי ובדיקת התאמה התקשרו *3320 השאירו פרטיכם:

 

צפו בסרטון לבלון ספאץ מאת דר' ג'פרי ברוקס

 

שיטה המבטיחה הורדה מבוקרת במשקל

במשך שנה שלמה, ע"י שליטה בנפח הקיבה ותמיכת צוות רפואי מקצועי.

שולטים בנפח הקיבה

נפח בלון מתכוונן להתאמה אישית לנפח הקיבה של כל מטופל מספר פעמים במהלך השנה ובהתאם לצורך. בעוד בבלון הרגיל נפח הבלון קבוע ואינו משתנה (בד"כ 500cc) הרי שאת בלון ספאץ אפשר להתאים אישית למטופל, לרוקן או לנפח את הבלון ולהתאימו לסיבולת ולנוחיות המטופל, או כדי לשפר את יעילותו לתוצאות טובות יותר.

יש לו אישור לשהות בקיבה במשך שנה שלמה

לבלונים אחרים יש אישור ל 6 חודשים בלבד

היתרונות

לתשומת לבכם: קיימים החזרים לבעלי ביטוחים פרטיים על פי תנאי הפוליסה.

לבלון הקיבה יתרון על פני שיטות אחרות:

 הבלון יעיל יותר מדיאטה, כושר ותרופות  פחות מסוכן מניתוח בריאטרי • ללא ניתוח, ללא אשפוז • ניתן לחזור על הפרוצדורה בעתיד • במהלך שנה זו המטופל נכנס לתהליך של שינוי בהרגלי התזונה לשמירה על התוצאות לאורך זמן

השליטה בנפח הקיבה ללא ניתוח עם בלון הספאץ', הוא טיפול אידאלי לאנשים שאינם עומדים בדרישות לניתוחים הבריאטרים, או שאינם מעוניינים לעבור ניתוח קיבה ועדיין רוצים לטפל בבעיה ולחיות חיים ארוכים ובריאים. בלון ספאץ מותקן בקיבה ללא ניתוח, ללא הסיכונים הכרוכים בניתוח. הבלון מאפשר שליטה בנפח הקיבה למשך שנה ברציפות ומאפשר גמישות והתאמה לנוחות המטופלים.

קשה. קשה לרדת במשקל. קשה יותר להמשיך ולרדת במשקל במשך חמישה, שמונה או שניים עשר חודשים ברציפות. למזלנו עולם הרפואה התקדם. היום, באמצעות טכנולוגיית בלון הספאץ, ללא ניתוח, ניתן לשלוט בנפח הקיבה. מפסיקים לרדת? מקטינים את נפח הקיבה. כך יורדים במשקל עוד ועוד, במשך שנה שלמה לתוצאות שלא ניתן להגיע אלא בניתוח מורכב. הטיפול עם בלון הקיבה ספאץ מסייע להרזיה הדרגתית במשקל ע"י השתלת בלון מתכוונן בקיבה למשך שנה שלמה. 

שנה של ירידה!

לאבחון רפואי ובדיקת התאמה התקשרו *3320 או השאירו פרטים:

בזכות טכנולוגיית בלון ספאץ!

שולטים בנפח הקיבה

שנה של ירידה  |  היתרונות  |  התהליך  |  שאלות ותשובות